O Dzieciach w Wietnamie

Trochę się bawią, trochę nie wiedzą, co mają zrobić, a trochę noszą garnki i czasami coś umyją. Są umorusane, ale tam umorusany jest cały świat, a kurz przelewa się niczym rzeka przez nas.

Czytaj więcej...

Moje ulubione miejsce na świecie: TARGOWISKA

Tak, jak kiedyś wspomniałam. Mogę być gdziekolwiek, ale to targowiska, lokalne zaułki ze wszystkim i z niczym to moje ulubione miejsca.

Czytaj więcej...

Hanoi – miliony motocyklistów i tumult

Harmider, tumult, hałas, istne wariactwo! Ale może wyolbrzymiam, bo to był nasz ostatni dzień w Wietnamie?

Czytaj więcej...

Ninh Binh, kulturalne zagłębie Wietnamu

Ninh Binh to jest to miejsce fantastyczne i polubiłam się z nim za dostęp do natury oraz możliwość odkrywania różnych zakątków. Napotkacie tam wiele świątyń, grobów, przebiegające przez drogę kozy i konie. Czy jest coś piękniejszego niż takie zagubienie się w obcym kraju?

Czytaj więcej...

Za co nie cierpię Ha Long?

Nienawidzę wręcz Ha Long, przybrzeżnych plaży. Tylko, jaki jest tego powód, skoro tydzień temu pochwaliłam zatokę, która sąsiaduje z tym miastem?

Czytaj więcej...

Rajskie plaże Ha Long Bay!

Bogowie zesłali smoki na ziemię po to, aby broniły państwa, a te mityczne stworzenia wypluwały z siebie w gniewie mnóstwo pereł. Gdy tylko perła zetknęła się z powierzchnią wody, przemieniała się w skałę i w ten oto sposób powstał jeden z piękniejszych zakątków na ziemi, którego ukształtowanie było pomocne przy obronie tych terenów.

Czytaj więcej...

Ha Giang – Extreme North Loop!

Podsumowując: w północnym Wietnamie to Ha Giang jest miejscem, które szczególnie będę wszystkim polecać. Drogi są urokliwe, wiją się niczym serpentyny i nigdy nie wiadomo, co będzie za zakrętem: może ktoś inny na motorku, jakiś backpacker albo ciężarówka załadowana kurczakami. Nigdy nie wiadomo!

Czytaj więcej...

SA-PA! I pola ryżowe!

W Sa-Pa (przez lokalnych mieszkańców wymawiane, jako: Saaa-Paaaaaaaa) jest dużo turystów, a powód jest prozaiczny. Wystarczy wyjść poza obręb miasta, a naszym oczom ukażą się jedne z najpiękniejszych widoków, jakie kiedykolwiek widziałam. Pola ryżowe, bo o nich mowa, to specjalnie przygotowane pod uprawę tarasy z pełnym nawadnianiem.

Czytaj więcej...

Północny Wietnam – najważniejsze informacje

Gdy kupiliśmy bilety do Hanoi, nasz znajomy powiedział nam, że mamy zostać na północy, ponieważ północ Wietnamu jest piękna i jeszcze nie odkryta przez turystów. Miał rację, ale zanim przejdziemy do bardziej szczegółowych opisów poszczególnych etapów podróży, chcemy Wam podrzucić garść najważniejszych informacji, które mogą się przydać podczas Waszego planowania.

Czytaj więcej...