Tęsknimy za Tobą, Lizbona…

Brakuje mi portugalskiego słońca, dań i wieczornych spacerów, ale to za najwspanialszymi miejscami jest nam zawsze tęskno.

Czytaj więcej...

Zimowa Odessa

Wylecieliśmy z Poznania wczesnym rankiem, a wróciliśmy do Wrocławia popołudniu. 8 godzin to niewiele na poznanie od podszewki danego miejsca, ale daje możliwość odświeżenia, a zmiana środowiska od czasu do czasu jest potrzebna.

Czytaj więcej...

Monako, stolica luksusu

Pod koniec maja udało mi się odwiedzić Monako, państwo miasto, drugie, najmniejsze na świecie państwo, w którym środkiem transportu są Lamborghini, Rolls Royce, Bentley, a przede wszystkim krwiste Ferrari.

Czytaj więcej...

Spacer na wzgórze Èze

Samo Èze jest cudne i mogłabym się nad nim rozpływać, ale napomknę tylko króciutko, że są w nim schowane pracownie rękodzielnicze, romantyczne restauracje, kawiarenki, a często na kamiennych schodach, porozstawiane są donice z kwiatami.

Czytaj więcej...

Nicea jest dosyć nudna…

Stolica Lazurowego Wybrzeża zapowiadała się bardzo dobrze. Miało być dużo lawendy i fiołków, nie tylko do wąchania, ale również do jedzenia. Mnóstwo mydła, piękne zabytki, wzgórze, plaża i bogactwo. To jednak nie wystarcza, nie w tym miejscu.

Czytaj więcej...

Alpakoland, opowieść o Kubie, Monte, Mikim i Blakim!

Co można robić w dni wolne? Można iść na spacer, poczytać książkę, spędzić czas ze znajomymi nad planszówkami albo pojechać do Alpakolandu! Alpakoland mieści się we wsi zwanej Klotyldzin niedaleko Margonina obok Jeziora Margonińskiego i w okolicy Chodzieży

Czytaj więcej...

Festiwal Dobrego Smaku w Łodzi. I nie tylko!

Można mieć oczekiwania w stosunku do Warszawy, Poznania, Krakowa albo Gdańska, ale do Łodzi nie można ich mieć. Lepiej przygotować się na nieprzewidywalne, ponieważ moim zdaniem to najlepsza opcja.

Czytaj więcej...

Elektrownia w Bełchatowie

Patrząc na tę elektrownię przy zachodzącym słońcu w Słoku miałam wrażenie, że czas i rzeczywistość uległy zmianie. Czyż nie jest to przerażające? Z drugiej strony industrialny krajobraz z najgorszych snów Philipa K. Dicka. Śmiać się czy płakać?

Czytaj więcej...

Arboretum w Kórniku pod Poznaniem

To jedno z tych miejsc, które są miłe na małą przerwę w trakcie podróży. Standardowo. Jednak przychodzi taki moment w roku, w którym należy udać się do arboretum i wąchać.

Czytaj więcej...