Majorka – najważniejsze informacje

Hiszpański zakątek, który jest wystarczająco oddalony, by poczuć tam egzotykę, ale na tyle blisko położony by czuć się jak w Europie. Podróż na Majorkę nie musi być droga, ale z pewnością będzie ekscytująca i zadowalająca.

Czytaj więcej...

Autostopem do Soller i Valdemossy

Soller samo w sobie to niewielkie miasteczko otoczone głównie przez uprawy cytryn i pomarańczy, gaje oliwne i winorośla. Kierując się od dworca w stronę centrum na swojej drodze napotkasz kościół, który fantastycznie komponuje się z malutkimi, zatłoczonymi uliczkami.

Czytaj więcej...

Jak nie zwariować zimą? Grudniowy wypad na Majorkę!

Jest takie miejsce na ziemi. Położone jest na Majorce na jej północno-wschodnim terenie. Ma w sobie ogromny potencjał, ale nie każdemu chce się tam wybrać. Bo drogi kręte. Bo jechać trzeba. Bo w sezonie jest pełno turystów. A co się stanie, gdy pojedziesz tam poza sezonem?

Czytaj więcej...

Hiszpańska elegancja – Palma de Mallorca!

Palma de Mallorca to stolica wyspy na południe od Barcelony sąsiadujące z Morzem Balearskim. Co to oznacza? Krystalicznie czyste wody, delikatny piasek, strzeliste klify, romantyczne zachody słońca, hiszpańskie, orzeźwiające wino. Sama stolica wyspy to miejsce niezwykle klimatyczne.

Czytaj więcej...

Słodkie ziemniaki, wzgórze Tibidabo, czyli cz. II Barcelony

Przepiękne wzgórze nad Barceloną! Koniecznie musicie się tam wybrać do krainy Minas Tirith i przenieść się do zupełnie innej czasoprzestrzeni.

Czytaj więcej...

Barcelona, czyli trochę egzotyki na początek

Papugi na drzewach zamiast wróbli! Gdy w Polsce jest -20 st.C naprawdę warto się wybrać do słonecznego i ciepłego miejsca. Serdecznie polecamy wam egzotyczną i mieniącą się różnymi kolorami Barcelonę.

Czytaj więcej...