Najlepszy sklep z winem w Karlsruhe: Weinblume!

W Karlsruhe byłam w 2016 i 2017, a teraz przyszedł czas na rok 2018. Tym razem wyjazd jest nieco krótszy, bardziej relaksacyjny, jeśli mówimy oczywiście o czasie wolnym. Nie byłabym sobą, gdybym nie pokazała Wam mojego ulubionego sklepu z winami.

Czytaj więcej...

O Niemczech trochę inaczej

Rok temu miałam już możliwość mieszkania w Niemczech przez miesiąc i w tym roku ponownie powtarza się moja rozrywka. Taki profil mojej pracy. I ponownie widzę, że rzeczywistość jest zawsze inna. Inaczej wygląda w Kambodży i Tajlandii, jest inna w Maroku i Portugalii, a nawet w Niemczech, które niby mamy za miedzą. Mieszkanie w jakimś miejscu i sytuacje z życia codziennego potrafią zmienić światopogląd.

Czytaj więcej...

Weekend w Niemczech – Tybinga

Miasto uniwersyteckie z utkanymi wydziałami na każdej możliwej uliczce. Głośne i nowoczesne, całość to świetny pomysł na weekendowy wypad. Warto zgubić się w uliczkach tego prowincjonalnego miasteczka z lampką wina u boku.

Czytaj więcej...

Weekend w Niemczech – Zamek Hohenzollern

Corocznie plasuje się w pierwszej dziesiątce najwspanialszych i najlepiej utrzymanych budynków z bardzo długą i okazałą historią. Zamek Hohenzollernów to miejsce, w którym musisz się pojawić, podróżując po Niemczech.

Czytaj więcej...