Blind Booking

- Kochanie kupiłem bilety!
- Dokąd?!
- Nie wiem…

Dialog brzmi absurdalnie, ale brak pomysłu na podróż może być świetnym pomysłem na podróż. Taką strategię marketingową przyjęła linia Eurowings i ma od nas dużego plusa za innowacje, ale po kolei. Istnieje możliwość zakupienia u nich biletów Blind Booking, które mają określoną stawkę zaczynającą się od 33 € w jedną stronę, ale nie mają określonego kierunku. Po prostu zaznaczasz, z którego miasta chcesz lecieć, kiedy chcesz lecieć oraz w jakim celu chcesz lecieć. A do wyboru mamy następujące wycieczki tematyczne:

– Słońce i plaża – 50 €
– Gay-friendly – 33 €
– Impreza – 33 €
– Kultura – 33 €
– Metropolia – 33 €
– Natura, treking, spacery – 33 €
– Zakupy – 33 €
– Europejski Mix – 33 €

 

Wycieczka ma byś ślepym strzałem, ale linia lotnicza zdaje sobie sprawę, że nie każdy kierunek zadowoli klienta. Jakie wymyśliła rozwiązanie? Najprostsze i najgenialniejsze z możliwych! Możesz wykluczyć z wyszukiwania jakąś destynację, ale za każde wykluczenie dopłacasz 5 € do rezerwacji. Na poniższym zdjęciu pokazaliśmy wypad gdzieś na zakupy, ale z wykluczeniem Zurychu (bo tam jest strasznie drogo, ale ładnie), więc cała wycieczka kosztuje już 66 € + 5 €. Zawsze muszą zostać jednak, co najmniej 3 miejsca docelowe.

I rzecz chyba najważniejsza, działa także na loty weekendowe. Możemy zaznaczyć wylot w sobotę, powrót w niedzielę i niech linia lotnicza wymyśla nam gdzie spędzimy miły weekend. I do tego sporo oszczędzimy, bo normalnie ciężko znaleźć jest bilety w szczycie sezonu, na święta, na weekend poniżej 66 € w obie strony, a linia lotnicza wypełni najmniej oblegany samolot, więc też stratna nie będzie. Taka sytuacja win-win i taką politykę popieramy.

A kiedy się dowiemy gdzie lecimy, bo to ważne jednak do przygotowania jakiegoś planu? W momencie, kiedy będzie już za późno i decyzja zapadnie, więc nie ma odwrotu i jest to super opcja dla ludzi niezdecydowanych i wahających się. Albo tych zmęczonych szukaniem. Niespodzianki są fajne!

 

Bezpośredni link do oferty tutaj

Jeśli znasz jakiś inny patent na nietypową, ciekawą i zaskakującą wycieczkę daj nam znać!

 

P.S. W niemieckiej wersji językowej dostępny jest także kalendarz wypadów weekendowych z wybranych niemieckich miast. Bezpośredni link tutaj.