Blue Bay – rajska wyspa marzeń

"Krystaliczna i ciepła woda, cisza i spokój czasami przerywane okrzykami małych dzieci, a na dodatek jedno z lepszych miejsc do oglądania rybek, bo rafa jest bardzo blisko położona od brzegu..."

Czytaj więcej...

Raj na Trou aux Biches!

To będzie opowieść o Raju przez duże „R”, więc chwyć w ręce zimne piwo i rozkoszuj się.

Czytaj więcej...

Mauritius – najważniejsze informacje

Wyspa pośrodku niczego. Najbliżej jej do Madagaskaru. I mieszkają na niej Hindusi, a nie Afrykanie. Raj dla turystów. A czy jest to raj dla zwykłego studenta, który podróżuje za to, co w zeszłym miesiącu odłożył?

Czytaj więcej...

Jak wygląda rzeczywistość w Addis Abeba – stolicy Etiopii?

Mając okazję być w Addis Abeba postanowiliśmy, więc opuścić nasze wyobrażenia pamiętające jeszcze Davida Livingston’a i ruszyć na poznanie rzeczywistości XXI wieku.

Czytaj więcej...

Pierwsze spotkanie z Czarną Afryką

W miastach takich jak Addis Abeba – stolicy Etiopii - bardzo dużo zależy od patrzącego, a zdecydowanie mniej od pokazującego.

Czytaj więcej...

Góry Riff subtelnym zakątkiem haszyszu.

Tak naprawdę to nie chcieliśmy znaleźć się na plantacji marihuany, ale kto nam uwierzy? Zacznijmy więc od początku...

Czytaj więcej...

Człowiek o imieniu Mustafa.

W Szawszawan prze przypadek poznaliśmy Mustafę, który zaprosił nas do własnego życia. Mieliśmy okazję przyjrzeć się z bliska marokańskiej codzienności, skosztować naparu miętowego i... Poznań Maroko od środka, od podszewki.

Czytaj więcej...

Nasza droga do marokańskiego raju – Szawszawan (Chefchaouen)!

Szawszawan to miejsce niezwykłe, gdzie kolor niebieski jest odmieniony przez wszystkie przypadki. To tutaj koty rządzą się własnymi prawami, to tutaj są góry Riff i to tutaj króluje niebieskość niczym niebiańskość.

Czytaj więcej...

Volubilis – starożytna stolica Mauretanii Tingitana

Volubilis to ciekawe miejsce, gdzie przeplatają się trzy zjawiska: ruiny Imperium Rzymskiego, tutejsi Marokańczycy oraz nasze, polskie bociany. Pójdziesz z nami w tę podróż?

Czytaj więcej...